Att arbeta som uthyrd personal

Vilka är vi?

First Personalpartner är ett auktoriserat bemannings-företag med inriktning mot industrisektorn. För oss är det viktigt med det personliga mötet och att du trivs med att arbeta hos oss, därför är vi noga med att kontinuerligt besöka våra kunder och medarbetare. Vi arbetar lokalt och är därför måna om att anställa personal så nära kundföretaget som möjligt.

Anställningsformer

Anställningsformerna skiljer sig inte åt oavsett om du arbetar för ett bemanningsföretag eller hos någon annan arbetsgivare. Du kan ha en tillsvidare-anställning eller en tidsbegränsad anställning.

Lönesättning

När du arbetar som uthyrd personal åt något av våra kundföretag baseras din lön på genomsnittet av de jämförbara yrkesgrupper som arbetar på kund-företaget du placeras på. Som anställd hos oss är du också garanterad en viss lön även om du inte är ute på uppdrag.

Kontaktpersoner Borås

Stefan Zackrisson
Tel: 0722-35 11 05
stefan@firstpersonal.se

Claes Svensson
Tel: 0722-35 11 04
claes@firstpersonal.se

Linda Carlsson
Tel: 0722-35 11 29
linda@firstpersonal.se

Robin Andersson
Tel: 0722-35 10 85
robin@firstpersonal.se

Kay Zeybrandt
Tel: 0722-35 17 77
kay@firstpersonal.se

Ronja Pantzar
Tel: 0722-35 11 50
ronja@firstpersonal.se

Frida Götesson
Tel: 0727-24 17 77
frida@firstpersonal.se

Kontaktpersoner Skövde

Marika Ikävalko
Tel: 0727-17 84 77
marika@firstpersonal.se

Julia Franzén
Tel: 0727-29 10 59
julia@firstpersonal.se

Kontaktpersoner Varberg

Kay Zeybrandt
Tel: 0722-35 17 77
kay@firstpersonal.se

Amanda Sevestedt Widmark
Tel: 0727-00 10 58
amanda@firstpersonal.se

Besök oss på facebook