Hjälp med att hitta rätt bemanning för ert företag

Genom att anlita First Personalpartner får ni hjälp att hitta rätt personal för ert företag.

Vi kan se till att kompetent personal finns på plats hos dig när du behöver det, oavsett om det handlar om att snabbt rycka in med vikarier vid sjukfrånvaro eller att hitta en viss spetskompetens för både långa och korta uppdrag.

Att hyra in personal, kan också vara ett första steg om ni vill nyanställa, men inte är beredda att anställa själva ännu.

Under en överenskommen prövotid, hyrs kandidaten ut till er. Under inhyrningen, kan både arbetsgivaren och kandidaten se så att arbetsplatsen, den sociala gemenskapen och arbetsuppgifter, fungerar som de ska. När prövotiden är slut, anställs personen av er.

Att hyra personal genom oss är enkelt för dig som företagare. Vi står för alla kostnader såsom lön, sociala kostnader och semesterersättning.

Vi rekryterar och hyr ut kvalificerad personal inom industrin. Är du i behov av kollektivare eller produktionsnära tjänstemän är du välkommen att kontakta oss för mer information!

Kontaktpersoner Borås

Stefan Zackrisson
Tel: 0722-35 11 05
stefan@firstpersonal.se

Claes Svensson
Tel: 0722-35 11 04
claes@firstpersonal.se

Linda Carlsson
Tel: 0722-35 11 29
linda@firstpersonal.se

Robin Andersson
Tel: 0722-35 10 85
robin@firstpersonal.se

Kay Zeybrandt
Tel: 0722-35 17 77
kay@firstpersonal.se

Ronja Pantzar
Tel: 0722-35 11 50
ronja@firstpersonal.se

Frida Götesson
Tel: 0727-24 17 77
frida@firstpersonal.se

Kontaktpersoner Skövde

Marika Ikävalko
Tel: 0727-17 84 77
marika@firstpersonal.se

Claes Svensson
Tel: 0722-35 11 04
claes@firstpersonal.se

Besök oss på facebook

Kontaktpersoner Varberg

Kay Zeybrandt
Tel: 0722-35 17 77
kay@firstpersonal.se