Arbeta inom bemanningsbranschen – så fungerar det

Det finns många fördelar med att jobba inom bemanningsbranschen och det är tryggare än vad du tror. Du får möjlighet att testa olika arbetsuppgifter och visa upp dig och dina kompetenser för potentiella arbetsgivare. Du har också möjlighet att skapa ett fylligare CV på kort tid samtidigt som du skapar ett brett nätverk av kontakter.

När du är anställd hos ett auktoriserat bemanningsföretag omfattas du av bemanningsavtalet. Detta innebär avtalsenliga löner, garantilön, semesterersättningar och så vidare. Vi är noga med att du trivs hos oss och är därför lyhörda för dina önskemål och drömmar gällande ditt framtida arbetsliv.

Kontaktpersoner Borås

Stefan Zackrisson
Tel: 0722-35 11 05
stefan@firstpersonal.se

Claes Svensson
Tel: 0722-35 11 04
claes@firstpersonal.se

Linda Carlsson
Tel: 0722-35 11 29
linda@firstpersonal.se

Robin Andersson
Tel: 0722-35 10 85
robin@firstpersonal.se

Kay Zeybrandt
Tel: 0722-35 17 77
kay@firstpersonal.se

Ronja Pantzar
Tel: 0722-35 11 50
ronja@firstpersonal.se

Frida Götesson
Tel: 0727-24 17 77
frida@firstpersonal.se

Kontaktpersoner Skövde

Marika Ikävalko
Tel: 0727-17 84 77
marika@firstpersonal.se

Julia Franzén
Tel: 0727-29 10 59
julia@firstpersonal.se

Kontaktpersoner Varberg

Kay Zeybrandt
Tel: 0722-35 17 77
kay@firstpersonal.se

Amanda Sevestedt Widmark
Tel: 0727-00 10 58
amanda@firstpersonal.se

Besök oss på facebook