Att arbeta som uthyrd personal

Vilka är vi?

First Personalpartner är ett auktoriserat bemannings-företag med inriktning mot industri- och anläggningssektorn. För oss är det viktigt med det personliga mötet och att du trivs med att arbeta hos oss, därför är vi noga med att kontinuerligt besöka våra kundföretag och våra medarbetare. Vi arbetar lokalt och är därför måna om att anställa personal så nära kundföretaget som möjligt.

Anställningsformer

Anställningsformerna skiljer sig inte åt oavsett om du arbetar för ett bemanningsföretag eller hos någon annan arbetsgivare. Du kan ha en visstidsanställning, en tillsvidareanställning eller ett vikariat när du arbetar hos oss. Information om hur din anställningsform ser ut får du alltid vid anställningstillfället samt att du alltid kan ringa din konsultchef för att få mer information om hur just din anställning ser ut.

Lönesättning

När du arbetar som uthyrd personal hos något av våra kundföretag baseras din lön på genomsnittet av de jämförbara yrkesgrupper som arbetar på kundföretaget där du är placerad. När du är anställd hos oss på First Personalpartner är du också garanterad en viss lön även om du inte är ute på uppdrag. Har du frågor angående detta är du mycket välkommen att kontakta oss alternativt fråga om lönesättning under en eventuell intervju.

Kontaktpersoner Borås

Stefan Zackrisson
Tel: 0722-35 11 05
stefan@firstpersonal.se

Claes Svensson
Tel: 0722-35 11 04
claes@firstpersonal.se

Linda Carlsson
Tel: 0722-35 11 29
linda@firstpersonal.se

Robin Andersson
Tel: 0722-35 10 85
robin@firstpersonal.se

Kay Zeybrandt
Tel: 0722-35 17 77
kay@firstpersonal.se

Ronja Pantzar
Tel: 0722-35 11 50
ronja@firstpersonal.se

Frida Götesson
Tel: 0727-24 17 77
frida@firstpersonal.se

Martina Hallin
Tel: 0722-44 11 02
martina@firstpersonal.se

Kontaktpersoner Skövde

Marika Ikävalko
Tel: 0727-17 84 77
marika@firstpersonal.se

Julia Franzén
Tel: 0727-29 10 59
julia@firstpersonal.se

Kontaktpersoner Varberg

Kay Zeybrandt
Tel: 0722-35 17 77
kay@firstpersonal.se

Amanda Sevestedt Widmark
Tel: 0727-00 10 58
amanda@firstpersonal.se

Besök oss på facebook