Hjälp med att hitta rätt bemanning för ert företag

Genom att anlita First Personalpartner får ni hjälp att hitta rätt personal för ert företag. Att hyra personal från oss kan vara ett första steg om ni vill anställa personal men inte är beredda att anställa själva.

Vi kan se till att kompetent personal finns på plats hos er när du behöver det, oavsett om det handlar om att snabbt rycka in med vikarier vid sjukfrånvaro eller att hitta en viss spetskompetens för ett längre uppdrag.

Under en överenskommen inhyrningsperiod arbetar medarbetaren hos er och under tiden märker ni om arbetsplatsen, den sociala gemenskapen och medarbetarens tilldelade arbetsuppgifter fungerar som det ska. När sedan inhyrningsperioden är slut finns det möjlighet för er att anställa medarbetaren eller förlänga tiden som medarbetaren är inhyrd hos er.

Att hyra personal genom oss på First Personalpartner är enkelt för ert företag! Ni blir tilldelade en kontakt hos oss som sköter all administration rörande medarbetaren som ni har på plats hos er. Vi står också för alla kostnader såsom lön, sociala avgifter, semesterersättning med mera.

Kontakta oss så kommer vi tillsammans med er fram till den bästa lösningen för just ert företag!

Kontaktpersoner Borås

Claes Svensson
Tel: 0722-35 11 04
claes@firstpersonal.se

Robin Andersson
Tel: 0722-35 10 85
robin@firstpersonal.se

Martina Hallin
Tel: 0722-44 11 02
martina@firstpersonal.se

Frida Götesson
Tel: 0727-24 17 77
frida@firstpersonal.se

Kay Zeybrandt
Tel: 0722-35 17 77
kay@firstpersonal.se

Ville Nikumaa
Tel: 0722-35 11 29
ville@firstpersonal.se

Ronja Pantzar
Tel: 0722-35 11 50
ronja@firstpersonal.se

Stefan Zackrisson
Tel: 0722-35 11 05
stefan@firstpersonal.se

Kontaktpersoner Skövde

Marika Ikävalko
Tel: 0727-17 84 77
marika@firstpersonal.se

Julia Franzén
Tel: 0727-29 10 59
julia@firstpersonal.se

Kontaktpersoner Varberg

Joachim Lodel
Tel: 0727-35 11 10
joachim@firstpersonal.se

Amanda Sevestedt Widmark
Tel: 0727-00 10 58
amanda@firstpersonal.se

Kay Zeybrandt
Tel: 0722-35 17 77
kay@firstpersonal.se

Besök oss på facebook