Arbeta inom bemanningsbranschen – så fungerar det

Det finns många fördelar med att arbeta inom bemanningsbranschen och det är tryggare än vad du tror. Du får möjlighet att testa på olika arbetsuppgifter och visa upp dig och dina kompetenser för olika kundföretag. Du har också möjlighet att skapa ett fylligare CV på kort tid samtidigt som du skapar ett brett nätverk av kontakter.

När du är anställd hos ett auktoriserat bemanningsföretag omfattas du av bemanningsavtalet. Detta innebär avtalsenliga löner, garantilön, semesterersättning och så vidare. Vi är noga med att du trivs hos oss och är därför lyhörda för dina önskemål och drömmar gällande ditt framtida arbetsliv.

Kontaktpersoner Borås

Claes Svensson
Tel: 0722-35 11 04
claes@firstpersonal.se

Robin Andersson
Tel: 0722-35 10 85
robin@firstpersonal.se

Martina Hallin
Tel: 0722-44 11 02
martina@firstpersonal.se

Frida Götesson
Tel: 0727-24 17 77
frida@firstpersonal.se

Kay Zeybrandt
Tel: 0722-35 17 77
kay@firstpersonal.se

Ville Nikumaa
Tel: 0722-35 11 29
ville@firstpersonal.se

Ronja Pantzar
Tel: 0722-35 11 50
ronja@firstpersonal.se

Stefan Zackrisson
Tel: 0722-35 11 05
stefan@firstpersonal.se

Kontaktpersoner Skövde

Marika Ikävalko
Tel: 0727-17 84 77
marika@firstpersonal.se

Julia Franzén
Tel: 0727-29 10 59
julia@firstpersonal.se

Kontaktpersoner Varberg

Joachim Lodel
Tel: 0727-35 11 10
joachim@firstpersonal.se

Amanda Sevestedt Widmark
Tel: 0727-00 10 58
amanda@firstpersonal.se

Kay Zeybrandt
Tel: 0722-35 17 77
kay@firstpersonal.se

Besök oss på facebook